ALease

1997 yılında kurulan ve Katar merkezli Commercial Bank’ın %100 dolaylı ve Alternatifbank A.Ş.’nin doğrudan %100 iştiraki olarak faaliyet gösteren ALease, finansal kiralama sektörünün önde gelen kurumları arasında yer almaktadır. Şirket iyi çeşitlendirilmiş bir müşteri grubuna yüksek kalite standartlarında finansal kiralama hizmeti sunmaktadır. Faaliyetlerinde etik değerlere her zaman bağlı kalmayı ilke edinen ALease, seçkin müşterilerinin beklentileri doğrultusunda esnek ve nitelikli çözümler üreterek yurtiçi ve yurtdışı piyasalarda saygınlık kazanmıştır.

Küçük ve orta büyüklüklerdeki firmalar ALease’in portföyünün ana hatlarını oluşturmaktadır. Satıcı firmalarla birlikte gerçekleştirilen özel kampanyalar ve uzman kadrosunun üstün hizmetiyle müşterilerine sunduğu finansman alternatifleri ALease’in bu müşteri grubuna ulaşmasını sağlamaktadır.

ALease 2016 yılında büyüme trendini devam ettirmiş ve 208 milyon USD tutarında 877 adet finansal kiralama sözleşmesi imzalamıştır. ALease’in net finansal kiralama alacakları ve toplam aktifleri 31 Aralık 2016 tarihi itibarıyla sırasıyla 349 milyon USD ve 397 milyon USD olarak gerçekleşmiştir. 

ALease bir ABank kuruluşudur.